Штамбові троянди: посадка, вирощування, обрізка

Штамбові троянди так виглядають не тому що це якийсь незвичний сорт, вони не є такі дивовижні від природи, їх навчилися створювати, як вид садового мистецтва, щоб ефектніше демонструвати красу бутонів і крони. На дерев’яному стовбурі розміщується величезна куля з трояндами та листками, неповторна та унікальна композиція, яка додасть будь-якому саду чудового зовнішнього вигляду.

Штамбові троянди: посадка, вирощування, обрізка фото опис

Штамбові троянди більше схожі на маленьке дерево, ніж на кущ, ландшафтні дизайнери їх активно використовують, адже квіти приголомшливо гармонують з іншими насадженнями плюс довго і рясно цвітуть. Садять штамбові троянди як групами, так і поодинці. Чудово виглядають квіти і серед рожевих кущів, відмінно поєднуються з низькорослими штамбами. Плакучі штамбові троянди звисають до землі, створюючи неймовірну красу квітковий каскад.

Які штамбові троянди обрати

Не дивно, що асортимент квітучих міні-дерев такий великий, адже з 18 століття, як випадково з’явилася перша штамбова троянда, селекціонери стали експериментувати з різноманітністю їх зовнішнього вигляду. Купуйте посадковий матеріал у перевірених розсадниках, від його якості залежить здоров’я рослини, ступінь розгалуження крони та здатність бутонів довго цвісти. Надійні магазини використовують якісну підщепу і мають широкий асортимент різновидів троянд, серед яких легко зробити вибір і знайти те, що вам до вподоби.

Які штамбові троянди обрати фото опис

Звертайте увагу при виборі на висоту контейнера, вона повинна бути не менше 20-30 см і повністю заповнена пухким не пересушеним ґрунтом.

Посадка та догляд за штамбовою трояндою

Відразу варто позначити, що процес посадки штамбових троянд не настільки простий, як звичайних кущових, але, ознайомившись із базовими правилами, проблем не виникне.

Вибирайте сонячне місце без протягів і вітрів, ідеальний час для посадки — кінець квітня — початок травня, але якщо ви вирішите посадити штамбові троянди влітку з контейнера, вони також добре приживуться. У культури не завищені вимоги до ґрунтів, в основному використовують легкі глинисто-пісочні суміші з торфокомпостом та гарним органічним підживленням. Реакція ґрунту нейтральна або злегка кисла (рН 5,5-6,5). Місце не повинно бути виснаженим попередніми культурами, вибирайте родючу та повітропроникну ділянку. Пересаджуйте рослину в грунт методом перевалки, після посадки ґрунт потрібно добре зволожити. 

Нерідко вирощують міні-деревця в зимовому саду, якщо рослина вирощується в контейнері на вулиці, перенесіть її у приміщення на зиму, де температура буде не нижче 1…3°С.

Догляд складається з:

  • обрізки дикої порослі та відцвілих бутонів;
  • регулярного поливу;
  • виривання бур’яну;
  • розпушування землі після поливу;
  • підживлення;
  • профілактичної обробки хвороб та шкідників.

Посадка та догляд за штамбовою трояндою фото опис

Укриття штамбових троянд перед зимовими морозами слід розпочинати з початку листопада. Крону потрібно буде обрізати за всіма правилами залежно від сорту, каскадний сорт може залишатися з довгими пагонами. Не варто залишати листя, тому що вони є основним джерелом грибкових захворювань. Підкопаний штамб пригинають до землі та вкривають лапником, потім накривають плівкою або лутрасилом.

Конструкція розбирається навесні після повного відходу снігів та заморозків, десь після середини квітня. Але важливо не затягувати з цим, щоб уникнути знову-таки поширення грибкових захворювань.

Обрізка штамбової троянди

Хоча це і одне з найбільш хвилюючих питань у догляді за рослиною, але воно не є критичним для його життєдіяльності. Основна її мета – формування округлої крони та надання естетичного вигляду деревцю. Весняне обрізування залежатиме від сорту та садової групи рослини. Пагони чайно-гібридних троянд, і всіх мініатюрних троянд не терплять сильної обрізки, важливо залишати на них не менше 5-6 бруньок, інакше рослина даватиме надмірно потужні пагони з якими ви не отримаєте округлу форму крони.

Обрізка штамбової троянди фото опис

Плетистих троянд можна обрізати ті пагони, які торік давали багато бутонів, а молоді здебільшого залишити. Для обрізки використовуйте гострий секатор, яким потрібно робити рівний зріз на півсантиметра вище за розвинену бруньку. Товсті пагони штамбової троянди можна зрізати пилкою або сучкорізом. Зріз замазуйте садовим варом.

Розмноження штамбових троянд

Усі деревця, як відправляють на продаж, вирощують щонайменше 5-6 років. На вирощування штамбової підщепи до 2 м заввишки йде 3-4 роки, саме тому процес вирощування цього виду такий тривалий.

Вам знадобляться сильні однорічні саджанці шипшини, які потрібно вирощувати на добре добривому місці. Після 2-4 років з активним весняним обрізанням пагонів ви отримаєте добре відревеснілий штамб. Навесні викопаний штамб садять у той період, який необхідний тому чи іншому виду троянд. Окулірування проводиться відступивши від вершини не більше півметра, але й не надто високо, адже верхня частина містить багато вологи, і є ризик зрощення підщепи з прищепом. Зробіть Т-подібний надріз і вставте з протилежних сторін 2 очки на відстані 2-3 см один від одного, щоб була більш пишна крона.

Іноді на один штамб прищеплюють два різні сорти, якщо підщеп низький, використовуйте мініатюрні сорти троянд, флорибунда або чайно-гібридні.

Саме час читати про осінні добрива: які вибрати і як правильно вносити.

 

Опубликовано: 30.09.2022

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Задать вопрос

    Контакты