Вирощування овочів на підвіконні

Вирощування овочів на підвіконні фото опис

Зміст

Як створити город на підвіконні

Створити міні-город на підвіконні —цікаве і незвичайне рішення для посадки насіння овочів. Для овочевих культур, які є теплолюбними, воно дуже корисне. Підвіконня є імпровізованою теплицею, зоною де рослина буде почувати себе комфортно. Цьому сприяє відсутність різких коливань температури, а також відсутність шкідників і збудників поширених грибкових захворювань. Також при посадці на підвіконні не буває стільки бурянів, як на звичайній дачній ділянці. А тому всі поживні речовини із субстрату отримає саме ваша рослина для себе.

Город на підвіконні це гарно і естетично. Налиті сонцем яскраві томати, різнокольорові перці а також різні види пряних трав доповнять інтер’єр кімнати.

Що саме потрібно для створення городу на підвіконні?

Вирощування овочів на підвіконні фото опис

Для створення город на підвіконні не потрібно витрачати багато коштів. Основна стаття витрат – насіння та розсада.

Наступний крок – вибір тари для вирощування. Для цього можна взяти старі ящики, пластикові відерця чи контейнери для зберігання продуктів, або ж старі теракотові горщики. Також можна зробити деревяний контейнер з фанери.

При виборі сортів насіння зосередьтесь на компактних сортах, зосереджених для кімнатного вирощування. Компактні рослини не тільки зекономлять місце, а й будуть забезпечувати максимальний урожай на квадратний метр посадки.

Які види зелені можна виростити на підвіконні?

Найбільш швидкоростучими і водночас невибагливими для посадки на підвіконні є зеленні культури. Крім того, вони містять величезну кількість вітамінів та мікроелементів.

Найкращими видами зелені для висадки на підвіконні є петрушка, шпинат, кріп, базилік, м’ята, кресс-салат. Нижче ми розкажемо, як краще вирощувати дані види зелені на підвіконні.

Петрушка

Петрушка на підвіконні фото опис

Перед посадкою обов’язково замочіть насіння петрушки. Після того як насінини набухнуть висаджуйте їх в борозни на глибину 1-2 см. Після сходів прорідіть петрушку. Для хорошого росту забезпечте петрушці невеликий затінок та хороший полив. При правильному догляді рослина порадує Вас своїми ароматними листками аж до самих заморозків.

Кріп

Як і петрушку кріп також замочують у воді. При цьому радимо декілька раз змінити воду. Це потрібно для того, щоб вимити із насіння, що полегшить проростання.

Для росту кропу важливо забезпечити великою кількістю сонця і повітрям. Але потрібно пам’ятати, що якщо температура надто висока, потрібно рясно поливати рослини.  Якщо цього не робити, то листки кропу грубіють.

Кресс-салат

Насіння кресс-салату сіють дуже густо в невелику ємність і злегка присипають землею. Поливають через день. Вже через два тижні ви зможете зрізати ножицями перший врожай. Також можна висівати насіння кресс-салату на вологу тканину.

М’ята

М'ята на підвіконні фото опис

М’ята більш вибаглива, ніж інші культури. Насіння набагато важче сходить , а крім того вона погано переносить перепади температур.

М’яту висаджують в поживний субстрат на 1 см. Після висіву ємність із насінням закривають плівкою до сходів. Для м’яти потрібне добре освітлення та якісний рясний полив.

Базилік

Базилік росте на багатому ґрунті із внесеними органічними добривами. Пам’ятайте,  що базилік не переносить перезволоження. Також потрібно розпушувати субстрат для хорошого росту даної культури.

Плодові культури для вирощування на підвіконні

Плодові культури вирощувати на підвіконні важче ніж зелень. Вони потребують ретельного планування, регулярного підживлення і більше місця. Також їм бажано формувати кущ для кращого плодоношення.

Нижче ми розкажемо про особливості вирощування на підвіконні деяких плодових культур.

Томати

Томати на підвіконні Фото опис

Для міні-городу на підвіконні  обирйте детермінантні сорти томатів із не дуже великими плодами. Наприклад , сорти помідорів Балконі Ред та Балконі Єллоу, Балконне Диво Золоте, Черрі Червоний, Черррі Ред.  У цих сортів коренева система розгалужена слабо. Тому, ці сорти можна вирощувати в невеликих горщиках.

Один кущ буде плодоносити при правильному догляді та умовах до 2 місяців. Забезпечте томату велику кількість тепла і світла, а також відсутність протягів.

Баклажани

Баклажани на підвіконні фото опис

При вирощуванні баклажанів на підвіконні потрібно обирати також сорти із невеликою висотою та мініатюрними плодами. Ємності із посадженими баклажанами ставлять на південне вікно, щоб рослина отримувала максимальну кількість світла.

Раз в два три дні радимо поливати баклажани. Також варто раз в тиждень обприскувати листки.

Огірки

Огірки на підвіконні фото опис

Огірки ставлять на східну або південно-східну сторону. Також для вирощування виберіть сорт огірка з компактним кущем.

Для хорошого росту і розвитку огірків потрібно часто і рясно поливати субстрат. Також не забувайте провітрювати приміщення.

Редиска

Насіння редиски висівають на початку квітня. Якщо ночі ще холодні, то накривайте ємність поліетиленовою плівкою. Не переливайте редиску, вона не любить перезволоження.

Перець

Перець на підвіконні фото опис

Для вирощування на підвіконні обирайте перці з невисоким кущем і маленькими акуратними плодами. Пам’ятайте, що не можна вирощувати різні види на одному підвіконні. Якщо одночасно вирощується солодкий і гіркий перець, то при перезапиленні солодкий може гірчити.

Обов’язково періодично провітрюйте приміщення з посадженими перцями. Крім того,  в дуже жаркі дні потрібно захистити перець від надмірного тепла, поставте ємності на підлогу.

Важливі пункти по догляду за городом на підвіконні

Нижче ми розкажемо про найважливіші особливості при вирощуванні овочів на підвіконні.

  • Зеленні та плодові культури обов’язково висаджуйте в чистий, знезаражений від личинок ґрунт із великою кількістю органіки та доданими мінеральними добривами.
  • Для хорошого росту рослинам потрібне гарне освітлення. В похмурі і холодні дні надайте додаткове освітлення світлодіодними лампами.
  • В залежності від культури поливайте рослини раз в один-два дні. Поливати краще саме зранку. Якщо поливати звечора земля в горщику не висохне і виросте ймовірність виникнення грибкового захворювання.
  • Високі стебла, наприклад, томатів і баклажанів, підв’яжіть до опори. Правильна опора дозволить краще достигнути плодам.
  • Обирайте правильний розмір тари для рослини. Орієнтуйтесь на висоту вказану в описі на пакетика насіння.

Насіння овочів для вирощування на балконі, а також для вирощування у відкритому гр

Читайтет також Типові помилки квітникаря початківця.

Опубликовано: 21.01.2021

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Задать вопрос

    Контакты